Starcom, Zenith, Mediavest oraz Blue 449 | Starlink to cztery marki agencji mediowych, które będą działały na polskim rynku w ramach Publicis Media.

Polska jest jednym z dwudziestu największych lokalnych rynków holdingu Publicis, na których obecnie realizowana jest transformacja.

Konsolidacja struktur agencyjnych w ramach czterech globalnych marek to część ogłoszonej w marcu br. nowej strategii biznesowej Publicis Media na świecie. W Polsce Publicis Media reprezentować będą agencje: Starcom, Zenith, Mediavest oraz Blue 449 | Starlink. Tym samym dwie z należących do Publicis Media agencji przejdą rebranding: ZenithOptimedia będzie działać pod marką Zenith, natomiast Starlink zmieni nazwę na Blue 499 | Starlink.

Każda z czterech agencji będzie zarządzana przez Dyrektora Generalnego. Magda Kolenkiewicz, na stanowisku Dyrektor Generalnej zarządzać będzie Starcomem. Agata Majecka, ostatnio Chief Digital Officer ZenithOptimedia, obejmuje stanowisko Dyrektor Generalnej w agencji Zenith. Dyrektorem Generalnym agencji Mediavest jest Radek Dudek, a Beata Szcześniak jako Dyrektor Generalna zarządzać będzie Blue 449 | Starlink.

W marcu br. stanowisko Chief Executive Officera Publicis Media w Polsce objął Piotr Piętka, który wraz z Moniką Bronowską, Chief Operation Officerem i Albertem Wyszomirskim, Chief Financial Officerem, odpowiadają za wszystkie obszary działalności Publicis Media na polskim rynku.

– Każda z czterech agencji, w oparciu o własne zasoby i ekspercką wiedzę, gwarantuje klientom łatwy dostęp do wszystkich kluczowych kompetencji i usług specjalistycznych Publicis Media, odpowiadających na ściśle określone potrzeby biznesowe marek i firm. Zmiany, które obecnie wprowadzamy, to jeden z elementów transformacji, realizowanej lokalnie w oparciu o globalną strategię Publicis Media. Wkrótce poinformujemy kto spośród grona kluczowych managerów Publicis Media odpowiada za rozwój departamentów i agencji wyspecjalizowanych w priorytetowych dla reklamodawców obszarach: performance marketingu, analityki i badań, technologii i zarządzania danymi, content marketingu i nowej na polskim rynku usługi business transformation – mówi Piotr Piętka, CEO Publicis Media w Polsce.

Powiązane aktualności