PGE Polska Grupa Energetyczna zachęca do spędzenia wakacji w miejscach jeszcze nieodkrytych przez tłumy turystów, z dala od utartych szlaków i zgiełku typowego dla letnich kurortów. Przedstawi je w specjalnym programie „Wakacje pod prąd”, emitowanym od 20 lipca w telewizji TVN.

Energetyczny gigant, kojarzony przede wszystkim z produkcją i dystrybucją energii, zaprezentuje w programie inne oblicze – firmy przywracającej naturze nieużytki, z których między innymi dzięki rekultywacji powstają atrakcyjne turystycznie miejsca, i inwestującej w rozwój infrastruktury turystycznej w miejscach związanych ze swoją działalnością. Przewodnikiem po nieodkrytych jeszcze atrakcjach turystycznych będzie Leszek Talko, dziennikarz, pisarz i miłośnik podróży, który wyruszy w podróż wraz ze swoimi dziećmi. Wśród miejsc polecanych przez Talków na „wakacje pod prąd” znajdą się m.in. Góra Kamieńsk, Solina i lasy Turów.

Siedmioodcinkowy program „Wakacje pod prąd” będzie emitowany w TVN w każdą niedzielę wakacji, począwszy od 20 lipca. Odcinki programu będzie można obejrzeć również na stronie internetowej www.wakacjepodprad.pl. Będzie tam też można zagłosować na miejsce, które Talkowie powinni odwiedzić na zakończenie wakacji. Można je wybrać spośród zaprezentowanych na stronie 10 propozycji spełniających kryterium „wakacji pod prąd”. Spośród głosujących zostanie wyłoniona osoba, która najciekawiej opisze wybrane miejsce. W nagrodę weźmie wraz z rodziną udział w nagraniu ostatniego odcinka programu i otrzyma voucher na rodzinny weekend.

Emisji każdego odcinka programu będzie towarzyszyła publikacja w piątkowym wydaniu Gazety Wyborczej – artykuł barwnie opisujący przygody Talków w nowym miejscu. „Wakacje pod prąd” będą promowane także w radiu Złote Przeboje i na portalu gazeta.pl.

Projekt „Wakacje pod prąd” został w całości przygotowany przez ZenithOptimedia Group. Za pomysł, realizację lokowań w telewizji, przygotowanie strony internetowej, kreacji do kampanii i konkursu odpowiada Newcast, a za planowanie i zakup mediów – Optimedia.

 

Powiązane aktualności