Kampania ZenithOptimedia Group dla Electrolux najbardziej innowacyjną i efektywną kampanią na YouTube!

YouTube Challenge to konkurs na najbardziej innowacyjną i efektywną kampanię na YouTube, organizowany przez Google dla domów mediowych. W konkursie oceniane są jakość i niestandardowe podejście do realizacji kampanii. Eksperci Google wybierają zwycięski zespół na podstawie czterech kryteriów: innowacyjność, efektywność, optymalne wykorzystanie dostępnych narzędzi oraz ogólne wrażenie związane z pomysłem na projekt. W tegorocznej edycji najwyższe oceny zdobyła zrealizowana przez ZenithOptimedia Group kampania wspierająca wprowadzenie na rynek pralki Electrolux UltraCare Eco.

Celem kampanii była budowa świadomości produktu oraz edukacja. W kampanii wykorzystano materiały video, zrealizowane m.in. we współpracy z popularnymi blogerkami modowymi, dotyczące prania delikatnych tkanin, odpowiedniego czytania metek, ekonomicznego korzystania z pralki, dbania o nią i suszenia delikatnych materiałów. Tematy filmów dobrano na podstawie najczęstszych wyszukiwań w Google na temat prania. Wszystkie materiały zostały przygotowane tak, aby jak najlepiej dotrzeć do potencjalnych kupujących, a jednocześnie miały silny charakter edukacyjny. Dlatego oprócz tradycyjnego formatu TrueView inStream w kampanii wykorzystano także TrueView in Display. Odpowiednie targetowanie, wykorzystanie list remarketingowych, wsparcie działań kampanią w wyszukiwarce oraz ich optymalizacja, zapewniły imponujące wyniki kampanii: ponad 1 mln obejrzeń, niemal 4 mln wyświetleń reklam. Łączny czas oglądania reklam sięgnął 4 lat przy średniej długości filmu 2:20 min.

Za realizację zwycięskiej kampanii odpowiadają agencje należące do ZenithOptimedia Group: Newcast (koncepcja, kreacje prasowe i internetowe, produkcja video poradników, współpraca z blogerkami) i Performics (kampania na YouTube, w wyszukiwarce Google i na Facebooku).

Powiązane aktualności